Praga – Most Karola, Hradczany (1986)

Studium rysunkowe i kolorystyczne z natury. Tusz czarny, akwarela, karton 86x54 cm, rok 1986. Kamienny most Karola powstał w XIV w. w czasach panowania króla Czech i cesarza rzymsko-niemieckiego Karola IV Luksemburskiego,który położył podwaliny pod świetność Pragi. To jedno z największych przedsięwzięć inżynieryjnych epoki - zresztą most używany i podziwiany do dziś. Widoczny też jest (z prawej strony) zamek królewski Hradczany. Znakomity rysunek HD,z wielką precyzją i wyczuciem przedstawiona architektura złotej Pragi. Umiejętnie uchwycony nastrój  i charakter (także kolorystyka ) tego miasta.

Wielkość naturalna: 1200.00 zł

Wielkość pomniejszona: 420.00 zł

Aukcja Charytatywna

Dochód z tej aukcji zostanie przekazany na pomoc dla środowisk ludzi wykluczonych oraz na cele statutowe Fundacji.